Krmení dravé zvěře

25. července 2017 v 12:21 |  Ze života
Spousta majitelů zvířátek si mezi sebou vykládají a ptají se navzájem na různé věci a zkušeností. Patří mezi ně i otázka " Čím krmiš? ". Tuto otázku páníčka dostala už mnohokrát a myslím si, že ji neslyšela naposled.

Každý lidský tvor má svůj názor na krmení svého miláčka a také různé zkušenosti. Většinou to nejsou zkušenosti, ale rady od druhých. Je spousta majitelů, kteří sedí u takové divné bedny, u které se občas rozčilují, když jim tam nejde nějaký signál, aby se mohli podívat na to co zrovna potřebuj. Lidé tomu říkají internet. Páníčka ho má taky v takové skládací černé knize. Když na tom tkz. internetu není, sklopí knihu a je to. Občas se směje, protože prý je legrační co tam nachází. No, haf, dle mého názoru to zase k smíchu není, jen chloupost některých lidí. Proč? Tak já vám to řeknu, haf.

Na trhu je spousta krmení pro pejsky - granule, konzervy, kapsičky. Každý výrobce tvrdí, že zrovna to je pro nás nejlepší. Dokonce to mají rozdělené do skupin. Granule klasik, prémium, superprémium, barevné i nebarevné. Ty barevné některé obsahují umělé barvivo a některé prý přírodní. Jsou z obilovin a někteří píši bez obilovin. Haf, haf, to abych si zaštěkala " Bez obilovin ". Píši bez obilovin a ve složení je napsáno - obsahuje rýži nebo kukuřici. Lidi, vzpamatujte se, co je rýře a kukuřice? Přece obilovina! Co se týče o obsahu masa, je to různé. Některé granule kolem masa ani neprošlo, jso uspíše pro vegetariány a některé maso obsahují. Konzervy a kapsičky se také dělí do skupin. Je to stejné jako u granulí. Chemické přísady tam jsou vždy, bez nich by do těch výrobků nemohli jinak strčit vitamíny, minerály atd..

Granule nejsou špatné, některé z nich jsou až moc chutné. Ale je to opravdu zdravé pro nás pejsky? Žrát celý svůj život jen granule? Konzervy a kapsičky jsou moooc chutné, ale z některých se také dost nabírá na váze. Jsou to ty bez čisté svaloviny. Kapsičky či konzervy co mají ve vnitř měkké kousky a chutnají jako přísada co páníčka občas používá u vaření do polévek nebo omáček. Říká tomu ochucovadlo magi. Jednou se ji trochu vysypalo na zem, haff, to byla dobrota. Ale pánička se mooc zlobila, že můj a od ostatních kamarádů byl jazýček rychlejší než páníčka s hadrou. Prý to není zdravé. Jo, to tak páníčce žeru. Pro lidi to zdravé je a pro nás ne?

My dostáváme také granule a některé jso opravdu moc dobré. Jen nedostáváme barevné. Páníčka nám dáva hlavně syrové maso a kosti. Občas nám uvaří maso, které má silnou chrupavku, kterou nemůžeme rozdrtit zuby. Teď se určitě někteří z vás smějí tak, jak jsem se již zmínila jako páníčka. Ano páníčka nás krmí syrovým masem. A když bydlíme v její boudě, tak si ji hlídáme, aby jsme podávání našeho přídělu nepromeškali. Haf, nemá to lehké, když se všichni na ni vrhnem.

Řeknu vám co říká páníčka, když se jí ptali - proč syrové maso:
Podívejte se na svého psa, je to býložravec nebo masožravec? Z čeho pes pochází? Pes je domestikovaný z divokého psa. Jeho ještě žíjící příbuzní psi divocí a vlci se čím živí? Žerou syrové maso, kosti atd.. Jak jsou stavění, vyvinutí a kolik vydrží? Už jste někdy viděli, aby takový divoký pes či vlk si vařil maso nebo žral granule? Doma milý chovateli máš psovitou šelmu, sice domestikovanou, ale máš. A dáváš tomu svému miláčkovi opravdu to nej jak říkáš? My lidé nejíme jen chleba a rohlíky, ale také si k nim vemem něco jiného. Syrové maso psí organismus dokáže krásně zpracovat a veme si z něj vše, co je opravdu potřebné. Když pes okousává syrovou kost nebo žvýká šlachu, chrupavku, tak si při tom čistí ze zubů plak. A to nemluvě o tom, že v kostech a chrupavkách jsou látky pořtebné pro psí tělo. Pes který dostává syrové maso je lépe vyvinutý - svalová hmota, klouby, kosti. Netrpí s nedostatkem vápníku a jiných látek, které mají za příčinu různé onemocnění. Dáváte opravdu svým miláčkům to nej jak říkáte? Kdybyste položili na zem misku s granulemi a kousek dál misku s masem, ke které misce by ten váš miláček zamířil?

Haf, ono totiž všechno se vším souvisí. Ne, abyste granule svým miláčkům vysadili z jídelníčku. My je rádi křupeme. A také, aby vás nenapadlo hned položit mísu s masem před svého miláčka! Když není na něj zvyklý, musíte ho na to zvykat pomaloučku a dávat mu maso po kouskách.

Chovatelé ptáků, plazů a jiných chovaných zvířat zřejmě nemají takové dilema s krmením jako chovatelé psů a koček - granule nebo maso.

Náš příděl - krmení dravé zvěře
Haf, haf, vrrrrr, to byla dooooobrota. Lottinka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama