Pejska nebo kočičku

5. prosince 2015 v 12:49 | Myška |  Domácí mazlíčci
Mnoho lidí se nemůže rozhodnout jestli si pořídí pejska nebo kočičku. Chtějí mít společníka nejen pro sebe, ale někteří i pro své lidské mláďata. A nastane dilema, jedna strana chce kočku a druhá psa.

Při pořízení pejska se změní některé zvyky, které byly v domácnosti zavedeny. Štěňátko musíme nejdříve naučit dělat potřebu ven a ne na zem, kde se momentálně pohybuje ve společné boudě. Musí mít nějaké hračky, aby neokusoval nábytek. Také se musí od malička učit poslušnosti, jako je třeba nekousat do nohavic, neštěkat na vše co se pohne, při zavolání přiběhnout, umět chosti na vodítku a td.. Mít pejska je moc milé, ale je to také zodpovědnost na několik let. Když pejsek něco vyvede cizím lidem nebo jinému pejskovi, jste za něj zodpovědni vy, majitelé toho psíka. A co je moc důležité, nesmí být doma sám zavřen celý den. Pejsek potřebuje vycházky a pravidelně se venčit. Pejsek nevydřží udžet svou potřebu celý den. To je, jako by lidé šli si ulevit jen ráno a pak až večer, také to nevydrží. Pejsek při příchodu do rodiny ji bere hned za svou smečku. Hraje si z lidmi, mazlí se s nimi, je jim věrný, upřímný, hlídá je a brání. Vždy je na jejich straně ať se mají dobře nebo ne, ať mají radost nebo žal, stále je věrně při nich.

Když si domů přineseme kočičku, tak už musíme mít doma nachystaný kočičí záchodek s podestýlkou, do které bude dělat potřebu. Měla by mít kočičí strom na odpočívání a škrábání, i pár hraček. S kočičkou nemusíte chodit ven ji venčit, doma může být i celý den sama. Kočička si s lidmi dokáže i hrát, mazlí se s nimi a vítá, když příjdou domů. Kočička je sice svá, neposlouchá na povely jako pes, ale má svého majitele stejně ráda.

Jestli se nemůžete rozhodnout co si pořídíte a máte rádi pejsky i kočičky, tak se podívejte jakou máte práci. Zda jste pravidelně doma nebo jste v práci častěji až do večera. Zda máte práci takovou, která by vám bránila se starat o psíka, tak je pak asi rozhodnuto. Obě zvířátka vám budou dělat společnost.

A když vám to práce a rodina dovolí, tak proč nemít třeba psíka i kočičku? To záleží jen a jen na vás.Haaf Myška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama