Prosinec 2015

Den " D " přišel

25. prosince 2015 v 10:58 | Myška |  Ze života
Jak jsem se již zmínila, od srpna mám nové kamarády bojovníky. Přála jsem si, aby s námi zůstali napořád. Jenže nestalo se tak. Pár dní před štědrým dnem naše malá bojovnice šla do nového domova. Je u jedné hodné paní učitelky z mateřské školky. Paní učitelka nešťastnou náhodou přišla o svou kočičku a řekla si, že už si další nepořídí. Jenže její kamarádka se na to nemohla dívat a když byla na internetu, všimla si inzerátu od mé páníčky. Zavovlala paní učitelce, řekla ji o inzerátu a zbytek nechala na ní. A co myslíte, paní učitelka zavolala páníčce, ta vzala malou bojvnicí a jeli. V novém domově bojovnice měla nachystanou plnou misku granulek, kočičí záchodek a novou páníčku, které zářili oči radostí. A co se stalo s jejím bráškou? Ten zůstane u nás, je maličký jako já a neroste.

Nikdy bráško na tebe nezapomenu.


My také na tebe nezapomeneme. Haff Myška

Ideální svět

16. prosince 2015 v 18:57 Ze života
Ideální svět, co si vy lidé pod tím představujete nevím, ale bude toho mnoho. Já si pod tím představuji mít teplý a měkký pelíšek, každý den syrové libové maso a misku dobrých granulek, denní mazlení, procházky. Počkejte, vždyť já to mám! Takže já mám ideální svět. Můžete to samé říct i vy?
Haaaf Myška

Pejska nebo kočičku

5. prosince 2015 v 12:49 | Myška |  Domácí mazlíčci
Mnoho lidí se nemůže rozhodnout jestli si pořídí pejska nebo kočičku. Chtějí mít společníka nejen pro sebe, ale někteří i pro své lidské mláďata. A nastane dilema, jedna strana chce kočku a druhá psa.

Při pořízení pejska se změní některé zvyky, které byly v domácnosti zavedeny. Štěňátko musíme nejdříve naučit dělat potřebu ven a ne na zem, kde se momentálně pohybuje ve společné boudě. Musí mít nějaké hračky, aby neokusoval nábytek. Také se musí od malička učit poslušnosti, jako je třeba nekousat do nohavic, neštěkat na vše co se pohne, při zavolání přiběhnout, umět chosti na vodítku a td.. Mít pejska je moc milé, ale je to také zodpovědnost na několik let. Když pejsek něco vyvede cizím lidem nebo jinému pejskovi, jste za něj zodpovědni vy, majitelé toho psíka. A co je moc důležité, nesmí být doma sám zavřen celý den. Pejsek potřebuje vycházky a pravidelně se venčit. Pejsek nevydřží udžet svou potřebu celý den. To je, jako by lidé šli si ulevit jen ráno a pak až večer, také to nevydrží. Pejsek při příchodu do rodiny ji bere hned za svou smečku. Hraje si z lidmi, mazlí se s nimi, je jim věrný, upřímný, hlídá je a brání. Vždy je na jejich straně ať se mají dobře nebo ne, ať mají radost nebo žal, stále je věrně při nich.

Když si domů přineseme kočičku, tak už musíme mít doma nachystaný kočičí záchodek s podestýlkou, do které bude dělat potřebu. Měla by mít kočičí strom na odpočívání a škrábání, i pár hraček. S kočičkou nemusíte chodit ven ji venčit, doma může být i celý den sama. Kočička si s lidmi dokáže i hrát, mazlí se s nimi a vítá, když příjdou domů. Kočička je sice svá, neposlouchá na povely jako pes, ale má svého majitele stejně ráda.

Jestli se nemůžete rozhodnout co si pořídíte a máte rádi pejsky i kočičky, tak se podívejte jakou máte práci. Zda jste pravidelně doma nebo jste v práci častěji až do večera. Zda máte práci takovou, která by vám bránila se starat o psíka, tak je pak asi rozhodnuto. Obě zvířátka vám budou dělat společnost.

A když vám to práce a rodina dovolí, tak proč nemít třeba psíka i kočičku? To záleží jen a jen na vás.Haaf Myška