Psí výstava v Praze

8. listopadu 2015 v 22:02 | Myška |  Ze života
Dne 01.11.2015 se jela páníčka podívat na mezínárodní výstavu psů do Prahy. Výstavu navštívilo mnoho plemen, stánkařů a milovníků psů. Návštěvník musel dávat pozor kde šlape, protože na zemi se pohybovala malá plemena. Občas se ozvalo zakňučení neboť zvíře bylo přišlápnuté.

Sem tam se našla dvojice, tim myslím chovatele se svým psem, kteří si byli podobní. Také se našli dvojice, které nešlo nesledovat. Před posouzením skoro každý vystavovatel svého psa připravuje v kruhu, kde bude posouzen. Někteří jen pomalu kráčí a pejskové běží, protože jsou přízemní. Jiní mají své psy většího vzrůstu, tak musí běžet také. Zde by měl vyniknout ladný pohyb. Při pohledu na vystavovatelku postavy michelin, která kluše v kruhu se svým ovčákem, si kladete otázku ,, kdo koho vede a vystavuje ". Já být posuzovatelem, ikdyž jsem pes, tak bych ocenění dala paní ve tvaru michelina, protože podala i s takovým tělem výkon, jako její ovčák. Za nedlouho se v kruhu objevil mladík, ktedý měl taktéž ovčáka. To by nebylo tak zajímavé než to, že pes se snažil co nejrychleji běžet svým směrem, který si zvolil a ne daným vystavovatelem. Mladík postavy hajzlového pavouka za psem vlál jako prapor. A páníčka ho s úžasem pozorovala, jak při rychlosti, kdy mladík smykem a bržděním se snažil psa nasměrovat správným směrem, si nezamotal nohy. Úplná akrobacie.

Největší šok páníčka zažila, když slovenská posuzovatelka jménem Linda Voláriková neprofesionálně zaperlila při posuzování. Jmenovaná posuzovala společenská plemena a při posuzování plemene Boloňského psíka, vystavovatelce zdělila : ,, Nevím jak se takový pes upravuje, tak nemohu říci, jestli je dobře upraven. Zeptejte se chovatelů, kteří toto plemeno chovají, jak se má upravovat. Vím, že standart píše vlnitou srst, on ji sice má, ale je to štěně, tak nevím jestli není hodně rozčesán. Já ty psy nechovám, tak nevím, jak by měl správně vypadat na výstavě. " Vystavovatelka nevěřila svým uším. Její pes na výstavě v zahraničí obdržel tři tituly a u této posuzovatelky, všichni Boloňáci dostali Véčka bez titulů. A to jen proto neboť dělá práci, které nerozumí. Dle páníččina názorů, by měla paní L.Voláriková posuzovat plemena, kterým opravdu rozumí a nechovat se tak neprofesionálně.

Haaf Myška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama