Listopad 2015

Naposledy

27. listopadu 2015 v 16:59 | Myška |  Ze života
Haaf, nerozumím tomu, jak se téma týdne trefilo k situaci, která u nás v boudě nastala. Jsem pes a nerozumím slovům, ale vím co to znamená. U vašeho lidského slova " naposledy " cítím bolest a smutek. Cítila jsem delší dobu smutek u své páníčky a u nejstarší kamarádky Charlotty. Můj psí čenich mi řekl, že Charlotta ( dne 26.11.2015 ) je s námi naposledy. Páníčka byla moc smutná, byla to její první vysněná chovná kočka, která byla zároveň zakladatelkou Bengalskych koček v chovatelské stanici. Charlotta ve své době už jako starší kotě vyhrála pohár na své první výstavě v zahraničí, kde tenkrát měla velkou konkurenci. Tenkrát páníčka na výstavu jela se svou kamarádkou. Při převzetí vítězné Charlottky s pohárem, kamarádka vyběhla, vzala si Charlottku a tiskla ji k sobě jakoby byla její. Páníčka překvapená tím, že její kočka vyhrála si převzala jen pohár. K páníčce přistoupil rakouský chovatel, který choval několik koček tohoto plemene a řekl:" ona si ten pohár opravdu zaslouží ". Charlottka totiž soutěžila o pohár právě s jeho kočkou. Když Charlottka obdržela několik medailí a titul Interšampion, už s ní páníčka nechodila na výstavy. Začla zase až s potomky, které ji dala Charlottka. Nejvyšší titul obdržel její vnuk a to Evropského šampiona.
Naposledy jsem si Charlottku očichala, olízala a rozloučila. Měla hodně let a byla nemocná. Nedalo se to vyléčit. Charlottka naposledy pomohla i našim malým bojovníkům, kteří u ní ležely, než odešla.

Interšampion - IC CharlottkaPrvní pohár Charlottky


Vnuk Charlottky Evropský šampion - EC HoggyHaaf, už jsem se jednou zmínila, že páníčka má nejoblíbenější zvířata kočkovité šelmy. I jako pes jsem vycítila co to pro páníčku znamenalo NAPOSLEDY pohladit a rozloučit se se Charlottkou.

Haaf Myška

Kamarádka je maminkou

25. listopadu 2015 v 14:32 Ze života
Kamarádka Rozárka bydlí s námi v boudě a nedávno se stala maminkou. Narodili se jí tři samičky kropenaté jako křepelčí vajíčka.

Rozárka mi dovolila miminka očichat a olízat.


Teď nejsem nejmenší. Ale když je tak sleduji, jak se bijí u mléčného baru, tak mne brzy přerostou.

Haaf Myška

Batman okouzlil

14. listopadu 2015 v 15:52 Domácí mazlíčci
Není lidské mládě, které by neznalo Batmana. Hlavně kluci, když na placaté tabuli, které říkáte TV, se objeví Batman, jsou pomalu na ní přilepení. Tep se jim zpomalí, vypadá to jakoby nedýchali a nevnímají nic kolem. Po skončení seriálu či filmu, se zavřou do své místnosti a jejich mozeček začne vymýšlet. Přehodí přes sebe deku, na hlavu si připevní uši z papírů a ze skříně začne skákat na postel nebo zem. Při dopadu chytne medvídka nebo jiného plyšáka a bojuje s ním. Samozřejmě, že z dané místností jde hluk a rodiče jdou zkontrolovat co se to tam děje. Při otázce " co to tady vyvádíš " se musí kontrolovat, aby před mládětem udrželi výbuch smíchu. Představivost a zručnost lidských mláďat je velmi překvapivá. Mládě nezůstává jen u deky a papírových uší, ale žádá o koupi Batmana. Rodiče, aby měli pokoj od svého mláděte, které neustále mluví o Batmanovi a zároveň u toho dělá prasečí očička, mu pořídí vysněnou hračku.

Páníčka se setkala s mládětem, který si vysnil Batmana, který vypadal trochu jinak. Mi to připadá jako okřídlená myš se zvláštními návyky. Mládě, o kterém jsem se zmínila, si našetřilo peníze za brigády a přes internet si koupil Batmany. Samozřejmě to jeho rodiče nevěděli, mělo to být i pro ně překvapení. Jenže problém nastal v tom, že daný prodejce se neměl k tomu, aby zaplacené Batmany předal. Mládě požádalo mou páníčku o pomoc a vysvětlilo jí o co jde. Páníčka zná tu rodinu a mláděti řekla, že se pokusí udělat co bude v jejich silách. Bylo ji líto mláděte, které si samo našetřilo peníze a chtělo si za ně koupit vysněného Batmana. To, že by měl být podveden a okraden, to se páníčce nelíbilo. Mládě v tom nemohlo nic dělat, nebylo ještě plnoleté a prodejce to zřejmě věděl. Jelikož se páníčka pohybuje mnoho let mezi chovateli, věděla co má udělat. Zabralo ji to celé tři dny, kdy dostala zaplacené Batmany. Ač nerada se o tom zmiňuji, v uboženém stavu. Páníčka se o ně postarala, dala jim nažrat a upravila jim klec, aby se v ní cítili bezpečně a trochu přirozeně. Mláděti zavolala, že všechny Batmany pro něj má. Pár dní je páníčka měla doma, než je odvezla mláděti. Při předání Batmanů radost a překvapení neskrývali ani jeho rodiče.

Batman - Kaloň egyptský


Jednoduché a praktické

13. listopadu 2015 v 9:10 | Myška |  Ze života
Je období, kdy majitelé svým pejskům kupují oblečky, aby jim nebylo zima. Někteří z nás je vůbec nepotřebují, protože je příroda obdařila delší srstí s podsadou. My, kteří bydlíme se svými páníčky v jedné boudě a nemáme teplý hustý kožíšek, tak nám pořizují oblečky. Na mou postavu nekoupíte obleček, ze kterého bych nevypadla. Páníčka, která má zdravotní omezení, mi oblečky šije. Ušití ji trvá déle, než zdravému člověku. Zajímavé u mé páničky je to, že když začne šít pro mne obleček, tak nevíte jak bude vypadat. Moje páníčka si nemaluje nákresy, jak někteří co se chystají něco šít. Jen tak začne stříhat, sešívat, došívat a výsledek mám nakonec na sobě. Jednoduchý, pohodlný, teplý a praktický obleček.

Červenomodrý obleček se zapínáním na zádech


Bleděmodrý obleček roláček


Červenomodrý obleček s límečkem


Ne vše vždy dopadne jak chcete.
Ale s úsměvem jde všechno lépe.
Haaf MyškaPsí výstava v Praze

8. listopadu 2015 v 22:02 | Myška |  Ze života
Dne 01.11.2015 se jela páníčka podívat na mezínárodní výstavu psů do Prahy. Výstavu navštívilo mnoho plemen, stánkařů a milovníků psů. Návštěvník musel dávat pozor kde šlape, protože na zemi se pohybovala malá plemena. Občas se ozvalo zakňučení neboť zvíře bylo přišlápnuté.

Sem tam se našla dvojice, tim myslím chovatele se svým psem, kteří si byli podobní. Také se našli dvojice, které nešlo nesledovat. Před posouzením skoro každý vystavovatel svého psa připravuje v kruhu, kde bude posouzen. Někteří jen pomalu kráčí a pejskové běží, protože jsou přízemní. Jiní mají své psy většího vzrůstu, tak musí běžet také. Zde by měl vyniknout ladný pohyb. Při pohledu na vystavovatelku postavy michelin, která kluše v kruhu se svým ovčákem, si kladete otázku ,, kdo koho vede a vystavuje ". Já být posuzovatelem, ikdyž jsem pes, tak bych ocenění dala paní ve tvaru michelina, protože podala i s takovým tělem výkon, jako její ovčák. Za nedlouho se v kruhu objevil mladík, ktedý měl taktéž ovčáka. To by nebylo tak zajímavé než to, že pes se snažil co nejrychleji běžet svým směrem, který si zvolil a ne daným vystavovatelem. Mladík postavy hajzlového pavouka za psem vlál jako prapor. A páníčka ho s úžasem pozorovala, jak při rychlosti, kdy mladík smykem a bržděním se snažil psa nasměrovat správným směrem, si nezamotal nohy. Úplná akrobacie.

Největší šok páníčka zažila, když slovenská posuzovatelka jménem Linda Voláriková neprofesionálně zaperlila při posuzování. Jmenovaná posuzovala společenská plemena a při posuzování plemene Boloňského psíka, vystavovatelce zdělila : ,, Nevím jak se takový pes upravuje, tak nemohu říci, jestli je dobře upraven. Zeptejte se chovatelů, kteří toto plemeno chovají, jak se má upravovat. Vím, že standart píše vlnitou srst, on ji sice má, ale je to štěně, tak nevím jestli není hodně rozčesán. Já ty psy nechovám, tak nevím, jak by měl správně vypadat na výstavě. " Vystavovatelka nevěřila svým uším. Její pes na výstavě v zahraničí obdržel tři tituly a u této posuzovatelky, všichni Boloňáci dostali Véčka bez titulů. A to jen proto neboť dělá práci, které nerozumí. Dle páníččina názorů, by měla paní L.Voláriková posuzovat plemena, kterým opravdu rozumí a nechovat se tak neprofesionálně.

Haaf Myška

Ruské vlaštovky

4. listopadu 2015 v 22:52 | Myška |  Ze života


Před několika dny k nám přiletěli ruské vlaštovky a to znamená, že zima je tady. Páníčka mi udělala další obleček a při pohledu na ty opeřence řekla ,, musím ti ušít ještě teplejší ". Jen mezi námi, já jsem v takovém počasí nejradši v pelechu. Tam mi nezebou ouška, ocásek a pacičky.


Haaf Myška