Podzim a křen

17. října 2015 v 22:55 | Myška |  Ze života
Venku se nám ochladilo, příroda se zbarvila do různobarevných odstínů, sem tam mráček zapláče a po ránu se občas objeví i mlha. Máme tady podzim a já si čím dál víc, připadám více jako pásovec než pes. Ano, páníčka mě ven obléká, aby mě zřejmě našla mezi spadaným listím. Hned vedle naší boudy máme stromy a některé z nich jsou ořechy. Nevím jak se to stalo, ale spadl mi ořech na záda. Ještě, že byl malinký, protože by ze mne jinak byl piko velbloud.
Dnes si páníčka vymyslela procházku, na kterou si vzala velký sáček a krabičku na obrázky. To byste nevěřili co zase vyváděla. Hrabala se v zemi, jako když my zakopáváme kost. Že by si na tom místě něco zahrabala? Čichala jsem okolo, ale kostičku jsem necítila. Páníčka si do sáčku dávala nějaké kořeny. Potom si sáček schovala do křoví a procházka pokračovala. Vytáhla si krabičku a opět dělala různé pohyby. Já jsem se dívala na barevné stromy z její kapsy. V ní bylo teploučko a hlavně sucho.
Vrrr, všude dobře, ale v boudě nejlíp. A ještě lépe v pelíšku. Páníčka si vytáhla pár kořenů a začala je strouhat. Za malou chvíli v nejduležitější částí boudy páníčka zůstala sama. Haaf, co to měla nevím. Ale když můj čenich nasál ten pach, tak se mi zvětšili oči, zamotaly uši, ocásek našponoval, že jsem v ten moment vypadala jako na vysílačku a nožičky rozjeli. Páníčka nevypadala o něco líp. Oči měla navrh hlavy v barvě zuřivého býka a z čenichu a díry pod ním slintala jako bernardýn. Prý ten kořen je dobrý s uzeným. Vrrrr, to sežeru raděj bez kořene.

Tady mne našla páníčka, když skončila a vyvětrala boudu od kořene.


Obrázky z naší procházky.

Ovečky, které máme hned za boudou, hledají zbytek zelé trávy.


Venku bylo chladno a vlhko. V boudě šok z kořene a v páníččiném pelechu bylo nejlépe. Přišla za mnou moje kamarádka Packa, které jsem povyprávěla dnešní kořeněný den.


Jen mezi námi. Packa není obyčejná číča, je velmi zvláštní a neobyčejná. Tomuto plemeni se říká Hemingwayová kočka. O ní, vám mohu povykládat příště.

Haaf Myška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama