Můžu mít Ratatouille?

29. října 2015 v 13:09 | Myška |  Lidská mláďata a my zvířata
Lidská mláďata za svými rodiči chodí s různými prosbami. Před léty za páníčkou přišlo nejstarší mládě a povídá : ,, mami, můžu mít ratatouille ? '' Odpověď zněla : ,, nevím, snad ano ''.

Leošek a Ratatouille


Co to je? Páníčka přemýšlela několik dní a přišla na to, že je to jídlo. S úsměvem řekla mláděti, že když chce ratatouille, tak by to neměl být problém. Mláděti zasvítila očička a radostnou zprávu utíkal povědět svému kamarádovi. Ale to nebylo vše, mládě to chtělo v barvě šedé. To páníčce už bylo divné. Jak má připravit jídlo v šedé barvě? Vždyť to snad ani nejde.

Šla za mládětem a zeptala se ho, co to vlastně chce. Mládě líčilo, že je to nádherné, má to malinké perličky, je heboučké a velké asi 20cm. Pozor, páníčka zbystřila, takhle žádné jídlo nevypadá. Počkej, počkej, co mi to tady vyprávíš. Vždyť takhle žádné jídlo nevypadá, jen kdyby to bylo zvíře! Mládě se začlo smát, no právě, to je zvíře. Co prosím? Vysvětli mi to, nerozumím. Mládě se dalo do vysvětlování. Víš, viděl jsem pěknou pohádku a byl u kamaráda. Ten má ratatouille a já bych ho chtěl taky. Už mi konečně řekneš co to je za zvíře, ten ratatouille? Mládě odpovědělo : ,, no přece potkan ''. Jo, takže potkan a já myslela, že chceš uvařit něco co jsem ještě nevařila. Tak potkan a víš co takový potkan potřebuje, ty ratatouille? Já ne, ale ty mami ano. Prosím, můžu ho mít, budu se o něj starat. Páníččina odpověď zněla : ,, musím si to rozmyslet ''.

Páníčka mláděti řekla, že mu toho ratatouille sežene, ze slaňovačem by neuspěl. To páníčka nesnáší. Že nevíte co to je? Je to pavouk.

Leošek s Leontinkou a jejich mazlíčci.Po dlouhém shánění se páníčce podařilo sehnat vysněného ratatouille. Ten měl úspěch i u dalších mláďat od páníčky. Dokonce byl v barvě, kterou mládě chtělo a něco navíc. Mělo velké uši než normální potkan a byl s rodokmenem, který zaskočil i páníčku. Samozřejmě, že páníčka věděla, že se o zvětšeninu myši bude většinou starat sama. A mládě bude upozorňovat na to, že by měl nasypat žrádlo, vyčistit klec, vyprat hamáky atd.. Mazlení a hraní není vše. Mládě občas zapomene co slíbilo a při upozornění zabrblá, protože se mu momentálně nechce. Jenže, je to jen mládě, které se učí tímto způsobem zodpovědnosti.

Nakonec z jednoho ratatouille byli čtyři.


Ratatouille, proč ne? I takového mazlíčka může mít nejen lidské mládě.


Haaf Myška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama