Život je nebo není fér?

10. září 2015 v 13:11 | Lenka Holubová
Matka příroda si na na naší planetě zařídila a uspořádala život pro flóru a faunu. Do které patříme i my lidé. Jsme svým způsobem zajímavé živé bytosti. Jako jediní si klademe různé otázky a různě na ně odpovídáme. Přesně tak, jako je téma na tento týden.
Když se nad životem globálně zamyslím a pro někoho život fér není, tak mi nemějte za zlé, život fér je, ale my nejsme fér.
Jakmile se poprvé nadechneme, začneme svůj život prožívat. Ze začátku jsme vedeni svými rodiči. My, kteří jsme měli rodiče, ač byli chudí či bohatí, jsme byli vychovávání podle jejich představ. A start života jsme měli o něco jednoduchší, než ti, kteří skončili v různých ústavech. Tak tohle není fér! Nakonec přišel věk, kdy jsme se osamostatnili a náš život si začali řídit sami. Přišly životní překážky, sklamání, občas jsme museli ustoupit, něčeho se odřict, jít jinou cestou než jsme si malovali, atd.. To opravdu nebylo fér. Ale tohle je život! Ze špatných životních situací, bychom si měli brát ponaučení. Cestu životem si každý částečně řídí sám, z menší části nam ji řídi okolí. Jsme různí a i tohle je život. Navzájem se všichni doplňujeme, i když si mnozí z nás mysli, že to tak neni.
Život není fér, když vychovávate děti, staráte se o své staré rodiče a prarodiče, chodíte do práce nebo si užíváte starobního důchodů a někdo si usmyslí, že zem ve které žije potřebuje víc. Dá dohromady stovky chlapů a nechá obsadit jinou zem. Obsadí ji za různým účelem, např. nerostné suroviny a dělají si na ně nároky nebo si myslet, že jako jediní nastolí pořádek, atd.. Tenhle život není fér! O tom, který život je fér a který není, bychom mohli rozebírat několik hodin nebo dokonce několik dní. Všichni bychom se měli zamyslet a udělat si život pro sebe a své okolí krásným. Tenhle život bude fér.
Nakonec bych chtěla jen dodat, že když budeme férovi my, bude férový i život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama