Člověk moudrý?

16. září 2015 v 13:18 | Myška |  Ze života
Člověk je rod živočichů z čeledi hominidi, k němuž patří jediný současně žíjící druh člověka a to je člověk moudrý. Je opravdu moudrý?
Dne 16.8.2015 slunce hřálo, vzduch se horkem tetelil, teplota vystoupla nad 30°C. Lidé i zvířata vyhlédavali stín, hmyz chodil pěšky, protože se při letu potil. Pánička v ten den přišla z venku a držela v dlani dvě malinké kožešinky. Že by nová hračka? Ne, byli to vyhublé, hladové, žíznivé miminka kočiček. Víte kde k ním přišla?
Tak já vám to prozradím. Našla je v kontejneru na tříděný odpad. Já myslela, že lidé třídí jen odpadky na které jsou určeny kontejnery. Nevěděla jsem, že existuje třídění zvířat a lidských mláďat. Někdo vzal koťátka od maminky a udělal to, čemu my zvířata nerozumíme.
Pánička se o miminka začala hned starat a to ve dne i v noci. První dny byly opravdu pro ně těžké. Nejhůř na tom byl kocourek.
Teď je to už měsíc a koťátka prospívají. Moje pánička zachránila dvě bezmocná koťátka, ke kterým se někdo, kdo si říká moudrý člověk tak šeredně zachoval.
Podívej, nejsou nádherná?


Malí bojovníci a já.Ikdyž nejsem kočka, tak jim maminku aspoň trochu nahradím.


Já jsem kočička a můj bráška na tom byl opravdu špatně. Oba jsme za zachranu vděční, mazlíme se, slastně vrníme a bavíme svým skotačením milující okolí.


Člověk moudrý je opravdu moudrý? Tak jak se chová člověk k člověku, to zvíře k zvířeti nedokáže. Jak by se vám to líbilo, kdyby se to otočilo? My zvířata bychom jako mazlíky měly vás, lidi. To je představa!
Budu se snažit věřit, že je na světě mnohem víc takových lidí, jako je moje pánička.

Haff Myška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama